Fasády

Realizace

Dřevěné fasády představují návrat k dávno vyzkoušenému modelu, který má řadu výhod. Dřevěná fasáda zajistí elegantní a atraktivní vzhled domu, stavbě dodá na jedinečnosti a originalitě. Dřevěná fasáda je nadčasový prvek, který se velmi dobře kombinuje s dalšími materiály. Vynikne v kombinaci s čistou a hladkou omítkou, ale i s kamenem, hezky se doplňuje s betonem nebo se sklem.

Díky dřevěnému obkladu je fasáda budovy krásně provětrávaná a je zajištěna i termoregulace. Díky dřevěnému obkladu je fasáda budovy krásně provětrávaná a je zajištěna i termoregulace. Dřevěná fasáda v létě dům ochlazuje a vytváří příjemný chládek, v zimě naopak účinně izoluje a nenechává unikat tepelnou energii ven. Správným výběrem dřeviny a pravidelnou péčí si přírodní dřevo dlouho zachová nejen svůj vzhled, ale i vlastnosti.

Další informace

V naší nabídce najdete fasádní profily v řadě provedení a profilů, vybírat můžete z dřevin: evropský a sibiřský modřín, skandinávská thermoborovice, dřevo Accoya, severská borovice, smrk a bambusový kompozit. Kompletní nabídku fasádních profilů včetně údržby a montážního návodu naleznete v našem katalogu.

Opalované fasádní profily

Opalování dřeva je fascinující technika s bohatou tradicí, která se do dnešního dne stala nejen metodou konzervace dřeva, ale také oblíbenou volbou v moderní architektuře. Vyvinutá již v šestnáctém století, tato metoda zvyšuje odolnost dřeva proti vnějším vlivům tím, že jej opaluje při teplotě 1100 ℃, čímž se na jeho povrchu vytvoří ochranná vrstva uhlíku a zároveň se uzavřou jeho póry.

Historie a tradiční metody, jako je japonská technika Yakisugi, kde se tři prkna svážou do trojúhelníkového komínu a zapálí, přispěly k rozvoji různorodých technik opalování, které se dnes uplatňují po celém světě. Díky této technice získává dřevo unikátní vlastnosti, jako je vysoká odolnost proti škůdcům, houbám, počasí, snížené riziko požáru a dlouhou životnost, která může překročit 40 let.

Existují různé typy opalování. Při samotném opalování je dřevo vystaveno přímému ohni, což vytváří zuhelnatělou vrstvu, která ho chrání a eliminuje potřebu jakékoliv další údržby. Opalování s následným kartáčováním pak odstraňuje vrchní zuhelnatělou vrstvu a zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva, což vede k překrásnému estetickému efektu.

Opalované fasády z dřeva nabízejí neotřelé a originální řešení pro venkovní části domů. Vlastnosti a vzhled těchto fasád je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají spojení funkčnosti a estetiky. ASKO a.s. nabízí opalované dřevěné profily drsně vykartáčované, hloubkově i jemně opálené, vše dokončené finální úpravou olejem. Díky výrobě na moderních opalovacích linkách v Pobaltí je zaručena vysoká kvalita a preciznost.

Pokud tedy hledáte pro svůj domov materiál, který kombinuje bohatou historii s moderními vlastnostmi a estetickou hodnotu, opalované dřevo by mohlo být právě pro vás. Vybírat můžete z dřevin jako je severská borovice a smrk, sibiřský a evropský modřín s možností zvolit si povrchovou úpravu podle vašich specifických požadavků. Objevte krásu a funkčnost opalovaného dřeva pro váš příští projekt.

Prohlédnout katalog

Centrum podlahového designu FloorFloor

Moderní prostor, kde najdete kvalitní podlahový design, terasy a fasády, zahradní nábytek.

Potřebujete poradit

Novinky a akce

LETNÍ REKONSTRUKCE

Srdečně vás zveme na poslední workshop před prázdninami! Možná řada z vašich klientů bude řešit rychlou prázdninovou rekonstrukci, zejména dětských a studentských pokojů. Proto jsme si pro vás připravili téma rychlé, ekonomické a samozřejmě ekologické rekonstrukce. LETNÍ REKONSTRUKCE Kdy: 5. 6. 2024, 14 – 17 h Kde: Showroom FloorFloor, Na Pankráci 30a, Praha 4 (snadný … Continued Zobrazit více

Opalované fasádní profily

Opalování dřeva je fascinující technika s bohatou tradicí, která se do dnešního dne stala nejen metodou konzervace dřeva, ale také oblíbenou volbou v moderní architektuře. Zobrazit více

Nové akustické panely SWISSCLIC PANEL -A+

Revoluční řešení pro dokonalou akustiku a design. V moderním světě, kde kvalita bydlení a pracovního prostředí hraje klíčovou roli, přichází Swiss Krono s inovativním řešením – akustickými panely SWISSCLIC PANEL -A+. Zobrazit více

Všechny novinkyVšechny akce

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.