Úvodní stránka > Fasády > Montáž dřevěné fasády

Montáž dřevěné fasády

Montáž dřevěné fasády je pro zručné tesaře, truhláře, montážníky nebo i kutily v celku jednoduchou záležitostí. Důležitou a nezbytnou věcí je mít od architekta či projektanta odborně zpracovanou přesnou skladbu roštu, izolačních vrstev a konečnou skladbu fasády včetně požadovaných detailů. Každý projekt fasády by měl být postaven tak, aby byl rosný bod v místech, kde nemůže udělat škody, tj. měl by být mimo izolaci a tam, kde může být dobře odvětráván. S tím souvisí i nutnost dodržení projektu při realizaci a také použití vhodných a pro tyto účely schválených materiálů – izolací, hmoždinek, šroubů, dřevěných profilů a dalších.

Dřevěná fasáda je vystavena mnoha různým vnějším vlivům: silnému větru, změnám vlhkosti vzduchu, dešťovým srážkám, sněhovým srážkám a slunečnímu záření. S určitostí lze říci, že správně vyprojektovaná a namontovaná dřevěná fasáda je schopná všem nepříznivým vlivům dlouhodobě odolávat. V opačném případě může dojít nejen k estetickým, ale i funkčním závadám, které fasádu mohou natrvalo poškodit.

Další informace

Více o montáži dřevěných fasád najdete v našem katalogu

Unikátní Showroom podlahového designu

Moderní prostor, kde najdete kvalitní podlahový design i služby architekta. Příjďte se podívat na náš moderní Showroom nebo si domluvte schůzku.

Potřebujete poradit

Něco navíc

Kde nás najdete

FloorFloor – Centrum podlahového designu

Na Pankráci 30 A, 140 00 Praha 140 00

Pondělí-Pátek: 8:30 – 17:00

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.