Úvodní stránka > Terasová prkna > Dřevěné terasy

Dřevěné terasy

Kvalitní terasová prkna s dlouhou životností, mimořádně odolná a rozměrově stabilní, obnovitelná

Hlavní výhody dřevěné terasy

100% přírodní materiál

Termo-izolační vlastnosti

Komfort

Nadčasový materiál

Přírodní dřevěná terasová prkna se ani ve vysokých letních teplotách nerozpálí tak, aby zabránila využití terasy. V chladných dnech dřevo zůstává příjemně teplé a za vlhka neklouže. Dřevěná terasová prkna nachází uplatnění v exteriérech zahrad, na balkónech a terasách, v okolí bazénů. Vhodné jsou i pro zimní zahrady, do komerčního prostředí typu kavárny, hotelové prostory či sportovní areály.

V naší nabídce naleznete výběr z tuzemských, exotických dřevin. Vybírat lze ze širokého spektra profilů, délek i provedení. Pro všechny typy dřevin jsou k dispozici podkladové hranoly ze stejné nebo vhodné dřeviny, samozřejmostí je dostupnost montážního příslušenství od výrobců Fixing group a Sihga, případně nerezových vrutů Fischer.

Prohlédnout katalog

Dřeviny

Fava Amargosa

Původ dřeviny Jižní Amerika. Hustota dřeviny 750 – 890 kg/m³.

Vysoce tvrdá, odolná exotická dřevina. Prkna sušená na vlhkost 16 – 18 %. Hnědožluté zbarvení dřeviny se žlutozelenými žíhanými proužky.

Accoya

Modifikované dřevo budoucnosti je vynikající materál pod registrační známkou.

Produkt, který se vyrábí metodou acetylace borovice Radiata Pine, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek. Výsledkem je dřevo s mimořádnými vlastnostmi. Tyto vlastnosti se shodují s vlastnostmi nejtrvanlivějších tropických dřevin a v mnoha okolnostech je i překonávají. Hustota dřeva: cca 520 kg/m³. Garance životnosti minimálně 25 let.

Garapa

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 850–950 kg/m³.

Pochází z jižní a střední Ameriky. Citronově žluté zbarvení, se stárnutím dřeviny se barva stává světle hnědou, z některých úhlů pohledu se může objevit nevýrazný proužek. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 16 %.

Bangkirai

Původ dřeviny Jihovýchodní Asie. Hustota dřeviny 850-1150 kg/m³.

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo. Prkna vzduchosuché s vlhkostí cca 18-25%. Světle až po hnědavé zbarvení dřeviny.

Evropský modřín

Tyto terasy jsou charakteristické výraznou kresbou a přítomností tmavých suků. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 560 kg/m³ s příznivým poměr kvality a ceny. 

Nekomplikovaná montáž řadí evropský modřín k žádaným materiálům. Světle nahnědlé až načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Massaranduba

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 1200 kg/m³ .

Pochází z jižní a střední Ameriky s červenohnědým zbarvením. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 25 %.

Thermoborovice

Bezúdržbové, trvanlivé dřevo s hustotou cca 530 kg/m³ pocházející ze Skandinávie.

Speciální tepelná úprava (při cca 200 °C) zvyšuje odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Dřevo je rozměrově velmi stálé (dochází k min. dilatacím) oproti prknům bez thermo úpravy. Karamelově hnědé zbarvení dřeviny postupem času bez ošetření šedne.

Sibiřský modřín

Prkna s vysokou houževnatostí pro každého. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 600 kg/m³ odolává i extrémním teplotním výkyvům až do -50 °C.

Díky pomalému růstu a hustým letokruhům má dřevina výbornou mechanickou odolnost. Světle žlouté až načervenalé zbarvení dřeviny se přirozeně mění na patinově stříbrošedé

Severská borovice

Novinka 2022


Dřevina původem ze severní střední Evropy s výraznou
kresbou letokruhů s přítomností větších suků.
Dřevina je světle nažloutlého zbarvení.
Hustota dřeva 450 – 470 kg/m³.

Pokud plánujete stavbu terasu a potřebujete pomoc s výpočtem materiálu, vyzkoušejte nás praktický konfigurátor. Krok za krokem vás provede výběrem a množstvím materiálu až po možnost objednání.

Něco navíc

Kde nás najdete

FloorFloor – Centrum podlahového designu

Na Pankráci 30 A, 140 00 Praha 140 00

Pondělí-Pátek: 8:30 – 17:00

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.