Úvodní stránka > Terasové prkna > Dřevěné terasy

Dřevěné terasy

Kvalitní terasová prkna s dlouhou životností, mimořádně odolná a rozměrově stabilní, obnovitelná

Hlavní výhody dřevěné terasy

100% přírodní materiál

Výborné užitné vlastnosti

Přirozený vzhled

Dlouhá životnos

V naší nabídce najdete široké spektrum dřevin, profilů, délek a provedení terasových prken. Můžete vybírat z tuzemských i exotických dřevin, teras  z modifikovaného dřeva. Novinkou jsou designové dřevěné dílce s povrchovou fólií švýcarské výroby. Součástí kompletní nabídky je příslušenství, montážní návody, čistící a nátěrové hmoty, ale i servis.

Prohlédnout katalog

Centrum podlahového designu FloorFloor

Moderní prostor, kde najdete kvalitní podlahový design, terasy a fasády, zahradní nábytek.

Dřeviny

Designové terasové dílce FLOOVER

Nová generace designových terasových dílců je ideálním spojením vlastností přírodních a moderních materiálů.

Floover představuje novou generaci terasových dílců, které jsou ideálním spojením vlastností přírodních a moderních materiálů. Terasové dílce švýcarského výrobce FLOOVER splňují požadavky náročných zákazníků, kteří preferují přírodní dřevěná prkna a současně chtějí věnovat minimum času údržbě a péči. Terasové dílce z thermoborovice s ochrannou vrchní polypropylenovou fólií jsou odolné proti otěru, UV záření a současně si zachovávají vzhled přírodního dřeva.


Accoya

Modifikované dřevo budoucnosti je vynikající materál pod registrační známkou.

Produkt, který se vyrábí metodou acetylace borovice Radiata Pine, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek. Výsledkem je dřevo s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost a odolnost. Tyto vlastnosti se shodují s vlastnostmi nejtrvanlivějších tropických dřevin a v mnoha okolnostech je i překonávají. Dřevo Accoya se rychle stává oblíbeným materiálem pro venkovní použití na terasy, fasády a lze ho použít prakticky na cokoliv – od oken a dveří přes podlahy až po obklady. Hustota dřeva: cca 520 kg/m³. Garance životnosti minimálně 25 let.

Thermojasan

Původ dřeviny střední Evropa. Hustota dřeva se pohybuje mezi 530-550 kg/m³.

Rozměrově velmi stálé a trvanlivé dřevo se speciální tepelnou úpravou (okolo 200-215 °C) zvyšující odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Tmavě hnědé zabarvení dřeviny.

Bangkirai

Původ dřeviny Jihovýchodní Asie. Hustota dřeviny 850-1150 kg/m³.

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo. Prkna vzduchosuché s vlhkostí cca 18-25%. Světle až po hnědavé zbarvení dřeviny.

Garapa

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 850–950 kg/m³.

Pochází z jižní a střední Ameriky. Citronově žluté zbarvení, se stárnutím dřeviny se barva stává světle hnědou, z některých úhlů pohledu se může objevit nevýrazný proužek. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 16 %.

Massaranduba

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 1200 kg/m³ .

Pochází z jižní a střední Ameriky s červenohnědým zbarvením. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 25 %.

Fava Amargosa

Původ dřeviny Jižní Amerika. Hustota dřeviny 750 – 890 kg/m³.

Vysoce tvrdá, odolná exotická dřevina. Prkna sušená na vlhkost 16 – 18 %. Hnědožluté zbarvení dřeviny se žlutozelenými žíhanými proužky.

Thermoborovice

Bezúdržbové, trvanlivé dřevo s hustotou cca 530 kg/m³ pocházející ze Skandinávie.

Speciální tepelná úprava (při cca 200 °C) zvyšuje odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Dřevo je rozměrově velmi stálé (dochází k min. dilatacím) oproti prknům bez thermo úpravy. Karamelově hnědé zbarvení dřeviny postupem času bez ošetření šedne.

Sibiřský modřín

Prkna s vysokou houževnatostí pro každého. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 600 kg/m³ odolává i extrémním teplotním výkyvům až do -50 °C.

Díky pomalému růstu a hustým letokruhům má dřevina výbornou mechanickou odolnost. Světle žlouté až načervenalé zbarvení dřeviny se přirozeně mění na patinově stříbrošedé

Evropský modřín

Tyto terasy jsou charakteristické výraznou kresbou a přítomností tmavých suků. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 560 kg/m³ s příznivým poměr kvality a ceny. 

Nekomplikovaná montáž řadí evropský modřín k žádaným materiálům. Světle nahnědlé až načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Douglaska

Dřevo z oblasti střední Evropy. Jedná se o kvalitní dřevinu s výraznou kresbou a hustotou cca 530 kg/m³. 

Pro douglasku je charakteristická přítomnost velkých suků a zvýšený obsah pryskyřice. Načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Borovice

Dřevo z oblasti střední Evropy je charakteristické výraznou kresbou letokruhů a přítomností větších suků. Jedná se o dřevinu s hustotou cca 520 kg/m³.

Vyhledávaná varianta teras pro svou solidní živostnost a nízkou pořizovací hodnotu, světle nažloutlé zbarvení dřeviny se postupem času ztrácí a prkna dostávají patinově stříbrošedý vzhled.

Potřebujete poradit

K dispozici je Vám tým FloorFloor

Něco navíc

Dřevěné podlahy europarkett

Europarkett: Akční nabídka

Kvalitní třívrstvé dřevěné podlahy v akční nabídce. Zobrazit více

Kde nás najdete

FloorFloor – Centrum podlahového designu

Na Pankráci 30 A, 140 00 Praha 140 00

Pondělí-Pátek: 8:30 – 17:00

© 2019 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.