Úvodní stránka > Reference > Bambusová terasa u bazénu a nápadité obložení mola

Bambusová terasa u bazénu a nápadité obložení mola

Popis a fotogalerie

Velkolepá realizace terasy s bazénem a obložení mola k přírodnímu jezírku u rodinného domu v Litvě vyniká kvalitou materiálu, precizním zpracováním pokládky a smyslem pro detail. Jedinečnost této realizace podtrhuje zajímavý vzor vyskládaný v rohu mola.

REALIZACE: 
Terasa a obložení bazénu, molo k přírodnímu jezírku u rodinného domu v Litvě

TERASOVÉ PROFILY:
Bambus Dasso s certifikací FSC, profil: 20 x 137 mm, hladké provedení v přírodní šedé barvě

Moderní terasové profily z bambusu jsou již od roku 1993 součástí nabídky společnosti Dasso Group, která se specializuje na zpracování a výrobu bambusu pro interiér i exteriér. Popularita terasových profilů z bambusu roste a celosvětově se častěji dostává do popředí zájmu zákazníků. Za jejich oblibou stojí nejen perfektní zpracování profilů a snadná montáž, ale i vysoká odolnost, dlouhá životnost a v neposlední řadě krásný vzhled přírodního materiálu.

Mezi úspěšné reference výrobce se řadí velkolepá realizace v Litvě. Rodina si pro vybudování prostorné terasy jejíž součástí je i bazén vybrala bambusový terasový systém Dasso. Stejný materiál byl použit i na výstavbu mola k přírodnímu jezírku.

Na realizaci z roku 2021 vyniká kvalita materiálu a precizní zpracování pokládky. V detailu je vidět i zajímavý vzor vyskládaný v rohu mola. Moderní terasové profily jsou vyrobené patentovaným procesem z bambusových vláken a příměsi pryskyřice. Bambusová vlákna mají přirozeně vysokou hustotu a pryskyřice vlákna bambusu impregnuje.

Patentovaný způsob tepelného zpracování vytváří z bambusových vláken jeden z nejtvrdších a nejtrvanlivějších materiálů na trhu. Výsledkem jsou exkluzivní, odolné, rozměrově stabilní bambusové profily se systémem pero-drážka pro precizní a rychlou instalaci všech venkovních teras.

Bambus je rychle rostoucí dřevo s minimální zátěží na životní prostředí. Sklízí se tyče o průměru cca 8 – 18 cm a výšce až 30 m a to v rozmezí 5 – 6 let, kdy jsou stonky dostatečně tvrdé a současně nedochází k devastaci bambusových polí. Více o bambusových terasách.

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.