Úvodní stránka > Terasová prkna > Dřevěné terasy > Péče o dřevěné terasy

Péče o dřevěné terasy

Nátěrové hmoty vytvoří efektivní ochranu dřeva, zvýší jeho odolnost, ochrání ho před vlivem okolního prostředí.

Vhodné nátěrové hmoty zmírní negativní dopad klimatických a povětrnostních změn na dřevo v průběhu celého roku a zdůrazní krásu přírodního dřeva. Na ochranu a údržbu teras můžeme vybírat olej transparentní nebo s pigmentem. Olej s pigmentem sjednocuje barevnost dřeva a zabraňuje jeho vyblednutí vlivem ultrafialového záření (dále jen UV). Transparentní olej obsahuje komponenty, které pohlcují UV záření, zpomalují přirozené blednutí dřeva a chrání jej před plísněmi. Transparentní nátěr zdůrazní přirozenou strukturu a kresbu dřeva. V závislosti na množství srážek, přímém slunečním záření, intenzitě zátěže apod. vydrží olejový nátěr na vodorovné ploše cca 1 rok bez opravy. Následně je potřeba olejový nátěr obnovit.

Před aplikací nátěru dbejte na to, aby terasová prkna byla vyčištěná a suchá. Při aplikaci oleje dbejte na rovnoměrné nanášení v tenké vrstvě a ve směru fládrování dřeva. Při užívání terasy dřevo pracuje v závislosti na klimatických podmínkách a nevyhnutelně vznikají vlasové trhlinky.Při silné vrstvě oleje nepronikne veškerý olej do dřeva a vytvoří na něm film.

Problém je, že film pracuje v opačném směru než dřevo a drží vlhkost ve dřevě. Proto nadbytečnou vrstvu oleje setřete. Olej naneste pevným štětcem nebo válečkem z mikrovláken a důkladně roztírejte. Povrch bude suchý cca do 4 hodin, takže neulpívá prach a za 12 hodin je povrch pochozí při venkovní teplotě 20° C. Úplné proschnutí je po cca 10 až 14 dnech. Pro ochranu a údržbu terasových prken doporučujeme používat produkty značky FAXE.

Pravidelné ošetření

Pro udržení stále dokonalého vzhledu dřevěné terasy doporučujeme na jaře celý povrch důkladně očistit čističem na terasy a kartáčem s velkým množstvím vody. Po důkladném uschnutí je potřeba provést úpravu povrchu terasy olejovým nátěrem. Znečištění a odolné skvrny lze odstranit buď silným proudem vody nebo přípravkem čistič na terasy značky FAXE.

Námi doporučená aplikace ochranných přípravků

Olej nanášíme na terasu maximálně cca do 2 týdnů po montáži mimo modřínových prken, kde se aplikuje ochranný olejový nátěr ihned. Prkna sjednotí barvu a olejnaté látky obsažené ve dřevě na povrchu musí zaschnout. Všechny řezné hrany ošetřete taktéž olejem nebo dřevařským voskem pro zamezení vnikání vlhkosti.

Unikátní Showroom podlahového designu

Moderní prostor, kde najdete kvalitní podlahový design i služby architekta. Příjďte se podívat na náš moderní Showroom nebo si domluvte schůzku.

Naše nabídka produktů

Nátěrové hmoty FAXE

Produkty dánské značky FAXE jsou založeny na ekologické bázi lněných a slunečnicových olejů Produkty dánské značky FAXE jsou založeny na bázi lněných a slunečnicových olejů bez biocidů a s minimálními přídavky syntetiky a rozpouštědel. Jsou šetrné k životnímu prostředí a poskytují dřevu skvělou ochranu.

Nátěrové hmoty Ciranova

Hodí se skvěle nejen na podlahy, ale také na zahradní nábytek, fasády, ale například i dřevěný Oleje značky Ciranova jsou tvrdé voskové oleje na dřevo s vysokými nároky na odolnost. Skvěle se hodí nejen na podlahy, ale také na zahradní nábytek, fasády, ale například i dřevěný nábytek v interiéru. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů jako např. africký včelí vosk, vosk z karnaubové palmy a další.

Potřebujete poradit

Něco navíc

Kde nás najdete

FloorFloor – Centrum podlahového designu

Na Pankráci 30 A, 140 00 Praha 140 00

Pondělí-Pátek: 8:30 – 17:00

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.