Úvodní stránka > Reference > DŘEVĚNÁ TERASA/FASÁDA GARAPA/CEDR

DŘEVĚNÁ TERASA/FASÁDA GARAPA/CEDR

Popis a fotogalerie

Maximálně zdařilé propojení moderních a přírodních materiálů s velkým důrazem na detail. To je první dojem z rekonstrukce rodinného domu obklopeného zahradou. Kompletní rekonstrukce začala potřebou výměny střechy. Původní myšlenka na výměnu střešní krytiny odstartovala velkolepý projekt. Cit pro detail majitele domu, který realizaci důsledně vedl ke své představě, je znát na každém kroku. Design zde plní svoji funkci. Vše je praktické, harmonicky propojené a přitom velmi nadčasové. Detaily v podobě precizně zpracovaných schodů, obložených podhledů a nosných sloupů, zabudovaných světel, ale i minimalistické zahrady, vytváří z celého místa luxusní prostor pro bydlení a odpočinek. Na terasu, sloupy a obložení bazénu byla použitá Garapa. Exotická, vysoce odolná a tvrdá dřevina má velmi pěkné zbarvení, které ještě více vyniklo ve spojení z antracitovými a šedými prvky. Garapa figuruje i na podhledech v relaxační zóně.
Na obložení vstupu do domu byl použit fasádní profil z Cedru v provedení Rhombus. Cedrové dřevo je velmi pevné, odolné proti hmyzu a houbovitým chorobám. Vyznačuje se vysokou objemovou stálostí, odolností vůči škůdcům, plísním i povětrnostním podmínkám. Cedr má krásnou kresbu, nezaměnitelnou vůni a je dostupný v odstínech od slámově žluté, přes načervenalou až po tmavě hnědou barvu.

  • Garapa je dřevinou původem z Jižní a Střední Ameriky.
  • Dřevina citronově žlutého zbarvení, které se stárnutím stává světle hnědou, z některých úhlů pohledů se může objevit nevýrazný proužek.
  • Hustota dřeva 850 – 950 kg/m³. Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo.

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.