Úvodní stránka > Reference > Inspirace > Dřevěné fasády z Accoyi. Inspirace ze světa

Dřevěné fasády z Accoyi. Inspirace ze světa

Popis a fotogalerie

Lesní rodinné domy, Vilnius, Litva. Zdroj: accoya.com

Accoya je stabilní, udržitelné, modifikované dřevo budoucnosti, které se vyrábí patentovanou metodou acetylace borovice Pinus Radiata, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek.

Chemická struktura dřeva je modifikována od povrchu ke středu, čímž získává výsledný produkt vlastnosti, které ho předurčují k širokému spektru využití i v komerčním měřítku. Accoya je tvarově stálá, odolná proti dřevokazným škůdcům, netoxická. Dřevo je možné plně recyklovat, protože se mu v průběhu acetylace nedodávají žádné chemické látky.

Díky velmi vysoké odolnosti proti dřevokazným houbám, je dřevo Accoya vhodné také pro použití bez povrchové úpravy. Od svého uvedení na trh v roce 2007 se tento odolný a všestranný materiál stal volbou stovek výrobců pro aplikaci v domácnostech a budovách na okna, dveře, terasy nebo obklady. 

V naší fotogalerii se můžete inspirovat krásnými realizacemi fasád z Accoyi z celého světa. Více se o dřevu Accoya dozvíte v obsáhlém článku na blogu Asko. Pokud vás Accoya zaujala, přijďte se poradit k nám do showroomu, kde si můžete prohlédnout vzorky dřeva Accoya ve velkém formátu.

© 2022 ASKO a.s. Všechna práva vyhrazena.